Aplikacje biurowe

Outlook

Rozbudowana osobista skrzynka pocztowa zintegrowana z innymi aplikacjami MS 365 i dyskiem wirtualnym. Outlook umożliwia ustawienie spotkania z dowolnego miejsca, a także przydzielanie zadań zespołom jak i poszczególnym pracownikom. Istotnym ułatwieniem jest funkcja współdzielonego kalendarza w formie pełnej, częściowej lub ukazując terminy. Zapewnia bezpieczeństwo korespondencji elektronicznej dzięki szyfrowaniu e-maili oraz licznym zabezpieczeniom przed atakami hackerskimi, dzięki czemu nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo firmy.

Word

Uniwersalny edytor tekstu, jeden z podstawowych elementów pakietu biurowego, doskonale sprawdza się przy pisaniu listów i raportów. Posiada intuicyjny interfejs oraz wygodne szablony, które mogą być dowolnie edytowane przez współpracowników. Rozbudowany mechanizm sprawdzający błędy pracuje w czasie rzeczywistym proponując zmiany dotyczące nie tylko ortografii, gramatyki i interpunkcji, lecz również stylu pisania. Ważnym atutem jest również elastyczność pozwalająca na dowolne dostosowanie do potrzeb użytkownika oraz harmonijne działanie z innymi programami.

Excel

Jest to program o szerokim zastosowaniu bazujący na arkuszach kalkulacyjnych, którego podstawowe funkcje jak na przykład budowa zestawień, tabel porównawczych bądź po prostu ustalanie grafików stanowią istotną pomoc w zakresie pracy biurowej. Godne uwagi są też ułatwienia takie jak możliwość pobierania danych ze stron, stosowania skrótów klawiszowych lub tworzenia własnych procedur.

Power Point

PowerPoint jest programem służącym do tworzenia prezentacji multimedialnych. Szeroki wybór narzędzi do projektowania układu slajdów, bogata biblioteka motywów umożliwiają korzystanie z gotowych szablonów. Pozwala w prosty sposób przygotować treść atrakcyjną dla odbiorcy, dopasowaną do obecnych standardów i oczekiwań. Program sukcesywnie wzbogacany jest o nowe moduły jak na przykład zastosowanie efektów Morph i Zoom pozwalających na uzyskanie efektu płynnej zmiany, dodawanie modeli 3d czy zmiany pliku prezentacji na format video.

Access

System obsługi relacyjnych baz danych, usprawnia i organizuje przechowywanie ich w połączeniu z chmurą oszczędzając miejsce na serwerze i chroniąc przed nadmiarem informacji. Pozwala na samodzielne lub przy pomocy licznych szablonów tworzenie baz, formularzy czy raportów do składowania informacji na temat list zadań, zamówień lub kontrahentów w trybie offline albo z wykorzystaniem sieci. Plik umieszczony w chmurze może być odczytywany i edytowany przez dowolną liczbę uprawnionych.

Publisher

Głównym zadaniem aplikacji jest tworzenie materiałów marketingowych. Umożliwia w prosty sposób tworzenie nowoczesnych publikacji dzięki bogatej palecie wzorów, obrazów i szablonów. Przygotowane pliki możesz umieścić z komentarzami w SharePoint lub OneDrive co usprawni pracę z zespołem, który zawsze będzie miał do niego dostęp. Publisher idealnie nadaje się też do tworzenia materiałów w formie DTP (do druku) co wspomoże tworzenie plakatów, wizytówek i innych materiałów promocyjnych dla firmy.

One Note

OneNote pozwala na tworzenie nieograniczonej ilości notatek, do których zależnie od decyzji tworzącego może mieć dostęp tylko on lub szersze grono osób w czasie rzeczywistym. Program posiada również automatyczny zapis oraz pozwala na przypisanie poszczególnych notesów do konkretnych działów i osób a także projektów do stron i zakładek. Idealny do współpracy z SharePoint, OneDrive innymi usługami Office 365

Sway

Nowa aplikacja w pakiecie Microsoft, której zadaniem jest m.in. tworzenie oraz udostępnianie interakcyjnych prezentacji i raportów. Zastosowanie intuicyjnego interfejsu sprawia, że umiejętność kodowania i projektowania nie jest wymagana. Sway z racji wbudowanego aparatu projektowego pozwala na zaoszczędzenie czasu podczas tworzenia materiałów pomagając w formatowaniu, tworzeniu konspektu, dbając o jak najlepszy wygląd twojej prezentacji. Jednym z ważniejszych atutów jest możliwość symultanicznej pracy nad jednym materiałem w ramach zespołu. Aplikacja umożliwia również dodawanie do prezentacji treści z Twittera, Facebooka czy YouTube.
crossmenu