Multimedialne sale wykładowe

Wielofunkcyjność

Współczesne sale konferencyjne czy też wykładowe muszą być funkcjonalne, elastyczne, zrównoważone i dostępne dla osób o zróżnicowanych potrzebach, w tym osób z ograniczeniami ruchowymi. Dobrze zaprojektowane sale wykładowe czy konferencyjne wspierają kreatywność i współpracę.

Kluczowym elementem jest integracja systemów umożliwiających stabilne wideokonferencje o wysokiej jakości obrazu i dźwięku. Coraz częściej wykorzystuje się interaktywne monitory dotykowe, które ułatwiają prezentację, notowanie oraz współpracę między uczestnikami.

Projektując wyposażenie, kluczowym aspektem, na który szczególnie zwracamy uwagę jest łatwość obsługi technologii, niezawodność i intuicyjne użytkowanie sprzętu, zapewniając komfort użytkowania nawet dla osób niekorzystających na co dzień z nowych technologii.

Monitory wielkoformatowe (85-98"), video-walle i ekrany LED czy projektory mogą być stałym elementem wyposażenia sali lub mobilnymi konstrukcjami, które pozwalają na elastyczną aranżację przestrzeni zgodnie z bieżącymi potrzebami użytkowników.

Immersyjność

Zaawansowane technologie, takie jak systemy nagłośnienia kierunkowego czy systemy maskowania dźwiękiem, znacznie poprawiają immersyjność spotkań. Kluczowym aspektem jest akustyka sali – zrozumiałość dźwięku ma największe znaczenie dla efektywności wirtualnych konferencji. Pomimo ważności wizualnej strony spotkań, jakość dźwięku jest fundamentalna dla pełnego zrozumienia dyskusji.

Ważnym aspektem – często pomijanym przez inwestora – jest adaptacja akustyczna pomieszczeń. W celu zapewnienia prywatności, proponujemy techniki pochłaniania dźwięku . Nowoczesne systemy nagłośnienia korzystają z zaawansowanych procesorów DSP, które dostosowują dźwięk do warunków akustycznych panujących w pomieszczeniu, zapewniając jego najwyższą jakość.

Innym elementem zwiększającym immersyjności przekazywanych treści są systemy wielokamerowe bazujące na rozwiązaniach PTZ [Panoramic, Tilt, Zoom] z wykorzystaniem nowoczesnych algorytmów AI, które mogą automatycznie śledzić prelegenta wraz z obsługą gestami, co pozwala na bezdotykowe sterowanie kamerą. Dodatkowe kamery zapewnią idealne ujęcia niezależnie od scenariusza wydarzenia czy też zmienności układu sali.

Elastyczność w Układzie Pomieszczeń

Układ sali zależy od wielkości pomieszczenia liczby uczestników oraz specyfiki prowadzonych zajęć / wykładów. Kluczowe jest również uwzględnienie potrzeb użytkowników. Elastyczne podejście do aranżacji sal pozwala na lepsze dostosowanie przestrzeni do różnych typów spotkań i wydarzeń.

Oto kilka popularnych typów:

1. Teatralny (audytoryjny) - Ustawienie krzeseł w rzędach skierowanych w stronę prelegenta lub ekranu. Idealne na wykłady i prezentacje, gdzie nie jest potrzebny stół.

2. Klasyczny (szkolny) - Stoły i krzesła ustawione w rzędy, podobnie jak w klasie. Umożliwia to wygodne robienie notatek i pracę z laptopami. Sprawdza się na szkoleniach i warsztatach.

3. U-kształtny - Stoły ustawione w kształt litery "U" z otwartą stroną skierowaną w stronę prelegenta. Umożliwia dobrą interakcję między uczestnikami oraz z prowadzącym.

4. Konferencyjny (okrągły stół) - Stoły ustawione w jeden duży okrąg lub prostokąt. Każdy uczestnik ma równy dostęp do innych, co sprzyja dyskusjom i negocjacjom.

5. Kabaretowy - Stoły ustawione w okręgi lub półokręgi, z miejscami skierowanymi w stronę prelegenta lub ekranu. Idealny na bankiety i szkolenia, gdzie uczestnicy potrzebują miejsca na notatki i jedzenie.

6. Bankietowy - Stoły okrągłe lub prostokątne ustawione na dużej powierzchni, często używane na gale i uroczystości. Ułatwia interakcję między uczestnikami przy stole.
Jak z powyższego wynika – zapewnienie multi-funcjonalności systemów AV sal to wyzwanie. W naszych realizacjach uwzględniamy każdy z czynników dobierając sprzęt, dbając o prawidłowe kwestie akustyki, maksymalizację immersji streamingu czy nagrań wydarzeń z zapewnieniem maksymalnej jakości.
Zachęcamy do kontaktu – zaprojektujemy / przeprowadzimy testy / dostarczymy / zainstalujemy / skonfigurujemy / przeszkolimy. Gwarantujemy wsparcie posprzedażowe.
Kontakt bezpośredni:
Dariusz Poborski
Manager ds. Kluczowych Klientów
dpoborski@s4tech.pl
+48 720 800 762

Formularz kontaktowy

crossmenu