Aktualności

Systemy LTE dla europejskiego przewoźnika

Sieć Wi-fi jest nieodłącznym elementem komunikacji zarówno w domu jak i w podróży. W przypadku długich przejazdów autobusowych jest to ważne kryterium, które klient decydując się na usługę danego przewoźnika bierze pod uwagę. W związku z tym od wielu lat przewoźnicy zapewniają swoim pasażerom bezprzewodowy dostęp do Internetu podczas podróży.

Potrzeba klienta

Nasz Klient – jeden z wiodących przewoźników działających na rynku europejskim poprosił nas o dobranie rozwiązania, które z jednej strony zapewni odpowiednią jakość i niezawodność z drugiej strony będzie zoptymalizowane pod względem cenowym, oraz umożliwi szybką instalację niewymagającą przeróbek w nowo zakupywanych samochodach.
Jeden z naszych Klientów będący przewoźnikiem, na początku czerwca zwrócił się do nas, ponieważ routery z których dotychczas korzystał przestały spełniać swoją funkcje na poziome który go interesował. Stosowane przez Klienta routery były urządzeniami domowymi. Rozumiejąc ich wygórowane potrzeby zaproponowaliśmy alternatywne rozwiązanie.

Produkt
Nasz produkt to wysokiej klasy router LTE montowany bezpośrednio w pojeździe, który zapewnia nieprzerwany dostęp do Internetu pasażerom podczas transportu. Świetna jakość połączenia internetowego wynika z prywatnego APN (Access Point Name), które zapewnia europejskioperator telefonii komórkowej. Dzięki temu nasze routery zaopatrują przewoźnika i jego konsumentów w niezawodny Internet w czasie podróży w dowolnym miejscu Europy. Dodatkowym atutem prywatnego APN jest kierowanie całego ruchu do serwera klienta, gdzie ruch jest analizowany a nieodpowiednie treści są blokowane. Oprócz prywatnego APN nasze urządzenie zapewnia Roaming danych i WiFi o częstotliwości 2,4 Ghz. 

Współpraca

Po przeprowadzonych, udanych testach Klient zdecydował się na zamówienie pierwszej dostawy urządzeń. Zostały one zaimplementowane w nowej serii pojazdów przewoźnika. 

Zalety naszego routera:

- Kompaktowość  

- Uniwersalność (działa bezproblemowo w całej Europie)

- Korzystny stosunek ceny do jakości

- Łatwość montażu

- Roaming

- Konfigurację prywatnego APN

W załączniku karta techniczna produktu

ZTE MF283V.pdf

Aktualności

Nowości Trendy Wdrożenia
crossmenu