Okulary AR i VR

Okulary Augmented Reality (AR) i Virtual Reality (VR)

Technologia AR to nowy, skuteczny sposób dostarczania i przetwarzania danych. Okulary rozszerzają postrzegane przez użytkowników otoczenie o informacje za pomocą ekranu znajdującego się w polu widzenia użytkownika. Niektóre inteligentne okulary mają wbudowane mikrofony i głośniki do komunikacji dźwiękowej (inne wymagają podłączenia zewnętrznego zestawu słuchawkowego), dodatkowo okulary można wyposażyć w czytnik kodów QR i kamerę. W niektórych zastosowaniach do przekazywania informacji użytkownikowi wymagane są wyświetlacze lornetowe. System AR musi działać bez użycia rąk, aby umożliwić obsługę AR nawet wtedy, gdy użytkownik aktywnie wykonuje zadania przy użyciu rąk.
Smart Glasses Guide
Okulary VR zbudowane są z dwóch ekranów i wyświetlają tożsame ze sobą obrazy, wizualizują treść, która odbierana jest jako trójwymiarowa i wiernie kreująca rzeczywistość. Kolejnym wewnętrznym elementem w budowie okularów VR jest specjalna soczewka, która umocowana jest przed każdym ze wspomnianych ekranów a także żyroskop czy akcelerometr, dzięki którym ruchy naszej głowy śledzone są przez gogle. Obecnie ich zastosowanie zyskuje popularność najbardziej w takich sferach jak rozrywka, aczkolwiek używane jest również z powodzeniem np. w celach edukacyjnych, medycynie czy w branży nieruchomości, gdzie okazały się bardzo praktyczną metodą na prezentowanie biur czy pokoi potencjalnym kupcom.

RealWear

Jeden z liderów w dziedzinie technologii AR dla przemysłu, twórca pierwszego bezdotykowego, wzmocnionego, komputera przystosowanego do noszenia na głowie. Tworzy produkty z myślą o zastosowaniach komercyjnych, z rozwiązaniami klasy korporacyjnej i niższym kosztem TCO niż rozwiązania alternatywne w branży, najczęściej używany przez przedsiębiorstwa z sektora energetyki, usług komunalnych, motoryzacji i produkcji. Rozwiązania RealWear zapewnia użytkownikom możliwość bezpiecznego i wydajnego wykonywania pracy, nawet w najbardziej krytycznych warunkach. Wykorzystywane są w przemyśle naftowym, gazowym, tekstylnym czy petrochemicznym. Pozwalają na swobodną pracę i obsługę sprzętu, zwiększając produktywność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów dzięki ograniczeniu liczby podróży. Natychmiastowo dostarczają informacje i dane w sieciach IoT. Obecnie dostępne są 3 produkty: RealWearHMT-1®, RealWear Navigator™ 500 i RealWear HMT-1Z1®.
RealWear

Hololens

Ergonomiczne, niezależne urządzenie holograficzne zwiększające dokładność i wydajność pracy użytkowników. HoloLens jest najwyższej jakości rozwiązaniem MR, które umożliwia dodawanie kontekstowych informacji w polu widzenia użytkownika w postaci hologramów, reagujących na polecenia w taki sposób, w jaki reagowałyby prawdziwe obiekty fizyczne, analizując gesty, ułożenie oczu i instrukcje głosowe. Dobrze sprawdza się w produkcji i utrzymaniu, zwiększając wiedzę operacyjną, prowadząc zespoły krok po kroku za pomocą wizualnych i ukierunkowanych instrukcji oraz symulacji rzeczywistych. Optymalizując szkolenia dla pracowników służby zdrowia, pomagają im krok po kroku w poznawaniu procedur medycznych w edukacji w szkoleniach personelu medycznego. Dzięki informacjom wprowadzanym w rzeczywiste sytuacje minimalizują ryzyko błędu podczas wykonywania procedur lub wizualizując przebieg zabiegu. W marketingu i sprzedaży umożliwiają klientom udział w wirtualnych symulacjach, łatwo i precyzyjnie tworząc wirtualne salony wystawowe rewolucjonizując prezentację produktów i pracy, dodając kontekstowe informacje wirtualne do świata rzeczywistego.
Hololens
crossmenu