Rozwiązania AR & VR

Wykorzystaj technologię gdzie świat rzeczywisty łączy się z wirtualnym

Augmented & Virtual = Mixed Reality

Zastosowanie technologii opartej na rzeczywistości mieszanej znajdują zastosowanie w różnych obszarach życia społeczno-ekonomicznego.

Mixed Reality (MR) -Rzeczywistość Mieszana

W środowisku przemysłowym używając terminu „rzeczywistość mieszana” to połączenie świata rzeczywistego i wirtualnego w oparciu o technologię rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality - AR) i wirtualnej (Virtual Reality - VR). W MR używane rozwiązanie umożliwia śledzenie przestrzenne i skanowanie otoczenia. Na przykład Microsoft HoloLens wykorzystuje mapowanie przestrzenne i śledzenie od wewnątrz. Korzystając z tej technologii, aplikacja rzeczywistości mieszanej tworzy modele 3D rzeczywistych obiektów i wyświetla je wirtualnie. Dzięki takim narzędziom możesz wchodzić w interakcję ze światem zarówno wirtualnie, jak i fizycznie.

Augmented Reality (AR) – Rzeczywistość Rozszerzona

„Rzeczywistość rozszerzona” lub po prostu „AR” oznacza rozszerzoną lub wzbogaconą treść widzianą przez użytkownika, który nadal widzi swoje otoczenie, ale wirtualne obiekty lub informacje kontekstowe są cyfrowo nakładane lub zintegrowane wizualnie. AR jest tak dobre, jak wewnętrzne przetwarzanie danych i wizualizacja wirtualnych treści. Dzieje się to w sposób symultaniczny, więc użytkownicy nie wyczuwają opóźnień. Zapewnia to interakcję w czasie rzeczywistym z oprogramowaniem. Możliwości prezentacji wizualnych w technologii AR są bardzo zróżnicowane. Użytkownik musi jednak nadal widzieć swoje otoczenie - albo dzięki wyświetlaczowi zamontowanemu na nakryciu głowy, które nie zajmuje całego pola widzenia użytkownika, albo dzięki nieprzezroczystemu ekranowi, który wyświetla obraz tak, jakby użytkownik w ogóle nie miał na sobie urządzenia, jak w przypadku inteligentnych okularów.

Virtual Reality (VR) -Rzeczywistość wirtualna

Wirtualna rzeczywistość bądź wirtualne środowisko to wszystko do czego ma dostęp użytkownik za pomocą specjalnego oprogramowania oraz urządzenia jak np. wyświetlacz nagłowny (HMDs), które wizualizują obraz wypełniający pole widzenia użytkownika zastępując świat zewnętrzny. Za pomocą wbudowanych i zewnętrznych czujników przekazuje ruch głowy użytkownika do komputera, dzięki czemu może on naturalnie poruszać się w wirtualnym świecie. W miejscu pracy rzeczywistość wirtualna może być wykorzystywana podczas procesów projektowania lub prototypowania, dzięki czemu pracownicy mogą zobaczyć gotowy produkt, zanim on powstanie. Oczywiście VR jest już wykorzystywana w świecie gamingu i innych gałęzi rozrywki, w edukacji, marketingu, przemyśle.

Aktualności AR & VR

Nowości Trendy Wdrożenia
crossmenu